A megvásárolt gyógyszerek otthoni tárolása igen fontos kérdés és nem csak az otthon rendben tartása vagy annak „konmarizálása” miatt (habár ez is lényeges lehet). Minden esetben olyan készítményekről van szó, amelyek testünk működésére vannak hatással, tehát kiemelten ügyelnünk kell hollétükre.
Rengeteg kérdést kapunk a témakörben, ezért össze szedtük nektek legfontosabb tanácsainkat a gyógyszertárakban kapható készítmények otthoni tárolásával kapcsolatban.
Csak egy, zárható helyen tároljuk a gyógyszereket otthon! Ez lehet fiók, vagy külön doboz, akár egy komplett szekrényke. Ha a családban gyerekek vagy nagyon idősek is vannak, a zárhatóság különösen fontos a biztonságuk érdekében, de a gyógyszerek elzárása egyben minden családtag felé jelzés is azok kiemelt fontosságáról.
A fürdőszoba nem a legjobb hely. Általában ez a legpáradúsabb levegőjű hely a lakásban, ami nagyon sok készítménynek ártalmas. Természetesen a gyártók általában megfelelő csomagolással gondoskodnak a pára elleni védelemről, de csak egyszer ne csavarjuk vissza rendesen valamelyik érzékeny tabletta tetejét… Inkább ne kockáztassunk, tartsuk száraz helyen a gyógyszereket.
Ne tegyünk mindent a hűtőbe! Bár laikusként sokszor praktikus megoldásnak tűnik minden gyógyszert betenni a hűtőszekrénybe, erre semmi szükség. Csak azt a készítményt tegyük a frigóba, amelynek a betegtájékoztatójában vagy a csomagolásán erre kifejezetten utasítás szerepel!
A fel nem használt antibiotikumokat ne tároljuk egyáltalán! Ha valamiyen oknál fogva nem szedtétek be a teljes kúrára felírt mennyiséget, vagy többet írtak fel, a megmaradt adagot másik betegség/személy esetén TILOS felhasználni, ugyanis tényleges egészségügyi kockázatai lehetnek.
Félévente nézzük át a teljes házipatikát! Nyáron mindenképp érdemes, amikor alaposan bespájzolunk a kirándulások miatt. Ennek praktikus oka van: minden gyógyszernek és készítménynek egyszer véget ér a felhasználhatósági ideje. Ha a végső felhasználási időpontján túl vagyunk, tegyük félre a gyógyszert és már semmiképp ne használjuk fel, mert valódi egészségügyi kockázatot jelenthet.
A lejárt, megmaradt gyógyszereket vigyük vissza a patikába.
Mindegyikben van lejárt, tönkrement (pl elázott) gyógyszereket gyűjtő doboz a szakszerű megsemmisítés érdekében. A kukába vagy WC-be dobni TILOS és veszélyes.
A tavasz első hónapja nálunk a kisbabáké! Éljen a remek babagondozási termékakciókkal és töltse le honlapunkról a nélkülözhetetlen baba hozzátáplálási kisokost, és nézzen hozzá remek receptvideókat! Ajándék babamasszázs-videó hasfájás ellen, nyereményjátékok értékes ajándékokért és kiváló kismamatorna várja a látogatókat a Kulcs Patikák honlapján. Csak váltsa ki Kulcs Törzsvásárló Kártyáját valamelyik patikánkban és minden EXTRA tartalom ingyenesen, azonnal elérhető!
A Facebook-oldalunkon védőnői tanácsok és szuper babás nyereményjátékok is várják!
A Kulcs Patikák munkatársai a Blikkben figyeltek fel a budapesti Gyöngyszemek Alapítvány által segített család történetére, mellyel a fogyatékkal élők maszkviselési gondjaira hívták fel a figyelmet. Az Alapítvány sikertelen, közel egy éve tartó vitamin- és maszkgyűjtési akciójának híre mellett nem tudtunk elmenni, ezért a Kulcs Patikák központja a 220 – fogyatékkal élő családtagot ápoló – család részére C+D vitamint tartalmazó vitaminkészítményeket és sebészi maszkokat adományozott.
A feminista és szakszervezeti mozgalmak küzdelmeinek eredményeképpen a 20. század elején született az elhatározás világszerte, hogy az év egy napja legyen jelképesen a nőké. A legtöbb fejlett országban ekkortájt erősödtek fel a nők követelései szociális-gazdasági jogaik kiszélesítésére, a foglalkoztatásban és a bérezésben érvényesülő hátrányos megkülönböztetés megszüntetésére. Az 1900-as évek elejétől tartott Nőnap azóta is minden évben emlékezteti a világot arra, hogy a nők munkája, társadalmi elismertsége ugyanolyan fontos, mint a férfiaké.
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090
E-mail: office@kulcspatika.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak