A járványhelyzet temérdek negatív dolgot hozott mindannyiunk életébe, ugyanakkor számos pozitív, vidám szokás vagy ötlet kúszott be az életünkbe, amelyek enyhítik kicsit az előbbieket és talán maradnak a jövőben is.
A házi kenyérsütésen és az otthoni tornán kívül szerintünk ilyen az is, hogy az emberek tudatosan figyelnek kezük és tárgyaik tisztaságára. És bár mostanra már az ovisok is fekete övesek kézmosásban, hétköznapi tevékenységeink során sok még a bizonytalanság fertőtlenítés ügyében, amit onnan is tudunk, hogy számtalan kérdést kapunk a témában személyesen és online is.
Ezért készítettünk nektek egy kisokost, amelybe azoknak a fertőtlenítéséről írunk röviden, amelyekről a legtöbb kérdést kapjuk. Ilyenek a csomagolt ennivalók, a telefon vagy a levegő fertőtlenítése is.
Mit mivel – fertőtlenítő kisokos
Kattints a képre a nagyobb nézethez vagy letöltéshez!
Hipóhígítási kisokos
Kattints a képre a nagyobb nézethez vagy letöltéshez!
Vásárlás alkalmával mindig ellenőrizzük a kiválasztott termékek címkéjét, hogy azok a vírusok elpusztítására alkalmasak-e.
Tekintettel arra, hogy a koronavírus egy vírus-kórokozó, lényeges, hogy csak olyan terméket vásároljunk, amelynek címkéjén a termék vírusölő (virucid) hatása fel van tüntetve. A baktericid, vagyis baktériumok elleni fertőtlenítő szerek hatása bizonytalan a vírusok ellen.
Mindig tartsuk észben, hogy ezek a termékek vegyszerek, ezért használatuk fokozott figyelmet követel. Kerüljük a túladagolásukat, az erre vonatkozó forgalmazói utasítást, (pl. kézfertőtlenítők esetén hányszor használható naponta, az életkor figyelembevétele) is be kell tartani.
Végül ismételten hangsúlyozzuk, hogy a vírusterjedés elkerülésének egyik legfontosabb módja a rendszeres és alapos, legalább 30-40 másodpercig tartó szappanos kézmosás. A szappannak önmagában is kórokozó-gyérítő hatása van, a természetes zsírréteg eltávolításával megakadályozza a kórokozók megtapadását és felszaporodását a megtisztított bőrfelületen.
Információk innen: Nemzeti Népegészségügyi Központ
198 évvel ezelőtt ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnusz kéziratát. Az 1830-as években pályázatot hirdettek megzenésítésére azzal a céllal, hogy a magyar népnek is legyen saját himnusza a kötelező osztrák mellett. Ahogy az nyilvánvaló, Erkel Ferenc megzenésített változata nyert. Érdekesség azonban, hogy ma nem a győztes zenei művel ismerjük himnuszunkat. A pályázaton nyert himnusz verbunkos, vidámabb hangvétele a trianoni békeszerződés után tűnt el és alakult ki a ma ismert, imádsághoz hasonlító, lassú verzió, amelynek nagyzenekari átirata 1938-ban született meg. Innentől kezdve minden hivatalos és ünnepi esemény fontos része lett a Himnusz hazánkban, de csak 1989-ben döntöttek róla a parlamentben, azaz 166 évvel azután vált hivatalosan is nemzeti himnuszunkká, hogy Kölcsey Ferenc papírra vetette.
Nincs időd olvasni? Pedig valóban hatékony agyserkentő és stresszoldó tevékenység. Kutatások szerint már hat perc olvasás is képes lelassítani a szívverést, és csökkenteni az izomfeszültséget, a könyv témájától függetlenül. Ezzel gyorsabban hat a káros stresszre, mint a teázás vagy a zenehallgatás például. Agyserkentő hatása az olvasási élményen alapszik. Ismerős az, amikor a fahéj szót olvasva szinte érezzük az illatát? Akkor épp a szaglásért felelős agyi terület aktiválódik. Ennek megfelelően kiválóan edzésben tartja az agyat, és óv a memóriavesztéstől.
Tudtad, hogy a Kulcs Patikák törzsvásárlói ajándékkönyvet kapnak a Könyvtündértől? Kérd kuponkódodat a patikákban!
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090
E-mail: office@kulcspatika.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak