Ha gyereked van, főleg, ha több, elkerülhetetlen velejárója a szülői jellemfejlődésnek, hogy aggódással és folyamatos előkészülettel teljenek a hétköznapok. A nyár közeledtével az aggódás mértéke a hőmérő higanyszálával egyenes arányosságban nő, ezért a házipatikát jó a lehető leghamarabb felkészíteni a meleg hónapokra.
Hogy mi vár egy családra a nyáron? Ha kellően sokat vagyunk a szabadban, akkor előbb-utóbb: leégett bőr, napszúrás, szúnyogtámadás, kullancsriadalom, ilyen-olyan szintű kiszáradás, csúnya sebek, túl sok fagyi vagy kolbász a grillről, és a kihagyhatatlan húgyúti és más emésztőszervrendszeri fertőzések lehetősége.
A témáról dr. Kovács Barbara, a Litéren működő Zsálya Patika gyógyszerésze élő videóban adott tanácsot a Kulcs Patikák Facebook oldalán futó „Kérdezd a gyógyszerészt ÉLŐBEN!” c. műsorban: kattints a képre és elindul!
A nyári házipatikát mindig a „legrosszabb” eshetőségekre készítsük fel, hiszen ha kisgyerek van a háznál, nem lehetsz felkészületlen (vagy ismered a non-stop patikák címét), ha baj van. Hogy ebben konkrét segítséget is adjunk, íme gyógyszerészeink ajánlása alapján egy lista, amely mentén könnyedén összeállíthatod a nyári egészségügyi pakkot otthonra, vagy a nyaraláshoz:
Ha túrázik, kirándul a család, nincs minden bokorban csap egy kézmosáshoz, mielőtt megennénk a csomagolt szendvicset, vagy egy fagyit az utcai árusnál. Ilyen -átmeneti- esetekre tökéletesek a fertőtlenítő termékek:
Gélek és spray: praktikusak, hiszen víz nélkül használhatók, ugyanakkor arcon lehetőleg egyiket se használjuk
Kendő: van alkoholos és alkoholmentes, illatos és illatmentes is, hovatovább egyesével csomagolt is, ezért tevékenységünk és érzékenységeink szerint bekészíthető
Intim higiénia törlőkendő: erről se feledkezzünk meg a nagy melegben, az otthontól távol, hiszen nem csak a gyerekeknek lehetnek fertőzéseik idegen helyeken..
Fontos: alkoholtartalmuk miatt ezek a termékek baktericid, fungicid és virucid, azaz baktérium-, gomba-, és vírusölő hatásúak. (A csomagoláson ez fel is van tüntetve, vásárlás előtt olvassuk el.)
198 évvel ezelőtt ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnusz kéziratát. Az 1830-as években pályázatot hirdettek megzenésítésére azzal a céllal, hogy a magyar népnek is legyen saját himnusza a kötelező osztrák mellett. Ahogy az nyilvánvaló, Erkel Ferenc megzenésített változata nyert. Érdekesség azonban, hogy ma nem a győztes zenei művel ismerjük himnuszunkat. A pályázaton nyert himnusz verbunkos, vidámabb hangvétele a trianoni békeszerződés után tűnt el és alakult ki a ma ismert, imádsághoz hasonlító, lassú verzió, amelynek nagyzenekari átirata 1938-ban született meg. Innentől kezdve minden hivatalos és ünnepi esemény fontos része lett a Himnusz hazánkban, de csak 1989-ben döntöttek róla a parlamentben, azaz 166 évvel azután vált hivatalosan is nemzeti himnuszunkká, hogy Kölcsey Ferenc papírra vetette.
Nincs időd olvasni? Pedig valóban hatékony agyserkentő és stresszoldó tevékenység. Kutatások szerint már hat perc olvasás is képes lelassítani a szívverést, és csökkenteni az izomfeszültséget, a könyv témájától függetlenül. Ezzel gyorsabban hat a káros stresszre, mint a teázás vagy a zenehallgatás például. Agyserkentő hatása az olvasási élményen alapszik. Ismerős az, amikor a fahéj szót olvasva szinte érezzük az illatát? Akkor épp a szaglásért felelős agyi terület aktiválódik. Ennek megfelelően kiválóan edzésben tartja az agyat, és óv a memóriavesztéstől.
Tudtad, hogy a Kulcs Patikák törzsvásárlói ajándékkönyvet kapnak a Könyvtündértől? Kérd kuponkódodat a patikákban!
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090
E-mail: office@kulcspatika.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak