A koronavírus okozta különleges tavaszi időszakot egy legalább olyan különleges nyár követ majd, hiszen június 2-tól az országban mindenhol megnyitnak az iskolák, óvodák és bölcsődék, ahogy - szerencsés esetben - a munkahelyek is.
Közösségi életünk -korábban hétköznapi- szabályait mindenképpen átírja az új vírus jelenléte, ami a gyerekek közösségi tereit is nagyban érintik. Habár rájuk nézve nem számít veszélyesnek a vírus, hordozók lehetnek, és megfertőzhetik a családjuk felnőtt, idős tagjait.
Hogy elkerüljék ennek lehetőségét, ezentúl sok foglalkozás szabadtéren lesz megtartva, a tárgyakat fokozottan fertőtlenítik, és új közösségi, egészségvédelmi szabályokat, higiéniai szabályokat vezetnek be a bölcsődékben, óvodákban, iskolákban egyaránt.
Mivel a vírus cseppfertőzéssel terjed, ezért a legnagyobb veszélyt a betegek jelentik a környezetükre. Éppen ezért az intézményekbe kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek és dolgozó léphet be. Ha nem vagyunk egészen biztosak gyermekünk jólléte felől, kérjük ki mielőbb a háziorvos tanácsát.
Ha március óta lanyhult a gyerekek kézmosási hajlandósága, itt az ideje felhívni a figyelmet ennek kiemelt fontosságára. A minimum 30 s-ig tartó szappanos kézmosás biztosan elpusztítja a vírusokat a kezekről, ezért magyarázzuk el gyermekeinknek, hogy naponta minél többször, például tevékenységekhez kötötten (érkezéskor, mosdó használat után, evés és foglalkozások előtt stb) alaposan mossanak kezet.
Sosem volt ennyire fontos megfelelő helyre tüsszenteni és köhögni: tanítsuk meg a gyermekeket arra, hogy a tenyerükbe, levegőbe ezentúl sosem szabad. Köhögéskor, tüsszentéskor tartsanak papírzsebkendőt a szájuk elé és utána dobják azt a szemetesbe.
Kisgyermekek számára a szakemberek nem javasolják maszk viselését több órán át, mert nem megfelelő viselésük inkább jelent egészségügyi kockázatot a nap során, mint védelmet. A felnőttek ugyanakkor kötelesek maszkot hordani, amint az intézményekbe lépnek és ez a szülőkre is igaz, ha egyáltalán bemehetnek az épületbe.
Hogy mi legyen az alvókákkal, 'nyunyókákkal'? Fontos kérdés ez, ha 6 évnél kisebb gyermekünk jár közösségbe. Egy gyermek egyet vihet az óvodába, ám azt nem viheti utána minden nap haza és vissza a fertőzésveszély elkerülése érdekében.
A cipőket vegyük le már a lakásba vagy házba lépés előtt és tegyük őket elkülönített helyre, vagy akár le is fertőtleníthetjük a talpukat.
Cseréljük le a gyermek felsőruházatát.
Mielőtt bármihez is nyúlnánk, mossunk mindannyian alaposan kezet.
Szerezd be az fertőtlenítő termékeinket a legközelebbi Kulcs Patikában! Patikakeresőnkkel egyszerűen kiválaszthatod a legmegfelelőbb gyógyszertárat.
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090 (hétfő-péntek 8:00-17:00 óra)
E-mail: office@kulcspatikak.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak
Patikakereső
Ha patikáinkat közvetlenül szeretnéd elérni,
használd a patikakeresőt!
Ár- és készletinformáció iránt érdeklődj patikáink elérhetőségein.