A koronavírus Magyarországon való terjedésével elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amikor a spájzon túl a házipatikánkra is gondolni kell. A koronavírusra továbbra sincs célzottan gyógyszer, ezért –ha úgy alakulna- a tünetek, azaz a légúti megbetegedések enyhítésére kell koncentrálni.
Milyen gyógyszerek és patikai termékek, készítmények legyenek most otthon? Gyógyszerészeink ajánlása szerint a következőket érdemes otthonra beszerezni akkora mennyiségben, ahogy az kitarthasson 2-3 hétig a család számára:
A háztartást illetően nézzük át készleteinket aszerint, hogy fertőtlenítésre alkalmas szereink legyen otthon: szappan és egyéb tisztítószerek, például az általános hypo is tökéletes a vírusok eltűntetésére.
Ezenkívül ügyeljünk arra mindennapjainkban, hogy a vírusok alapvetően kevesebb teret kapjanak:
A fentiek kisgyermekes és idős rokonokkal együtt élő családoknál kiemelten fontosak.
További tippeket ebben a cikkünkben olvashatsz, ahol többek között szó esik a szájmaszk használatáról és a kézfertőtlenítőszerekről is.
198 évvel ezelőtt ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnusz kéziratát. Az 1830-as években pályázatot hirdettek megzenésítésére azzal a céllal, hogy a magyar népnek is legyen saját himnusza a kötelező osztrák mellett. Ahogy az nyilvánvaló, Erkel Ferenc megzenésített változata nyert. Érdekesség azonban, hogy ma nem a győztes zenei művel ismerjük himnuszunkat. A pályázaton nyert himnusz verbunkos, vidámabb hangvétele a trianoni békeszerződés után tűnt el és alakult ki a ma ismert, imádsághoz hasonlító, lassú verzió, amelynek nagyzenekari átirata 1938-ban született meg. Innentől kezdve minden hivatalos és ünnepi esemény fontos része lett a Himnusz hazánkban, de csak 1989-ben döntöttek róla a parlamentben, azaz 166 évvel azután vált hivatalosan is nemzeti himnuszunkká, hogy Kölcsey Ferenc papírra vetette.
Nincs időd olvasni? Pedig valóban hatékony agyserkentő és stresszoldó tevékenység. Kutatások szerint már hat perc olvasás is képes lelassítani a szívverést, és csökkenteni az izomfeszültséget, a könyv témájától függetlenül. Ezzel gyorsabban hat a káros stresszre, mint a teázás vagy a zenehallgatás például. Agyserkentő hatása az olvasási élményen alapszik. Ismerős az, amikor a fahéj szót olvasva szinte érezzük az illatát? Akkor épp a szaglásért felelős agyi terület aktiválódik. Ennek megfelelően kiválóan edzésben tartja az agyat, és óv a memóriavesztéstől.
Tudtad, hogy a Kulcs Patikák törzsvásárlói ajándékkönyvet kapnak a Könyvtündértől? Kérd kuponkódodat a patikákban!
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090
E-mail: office@kulcspatika.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak