Szinte minden darabot elvisztek belőle, így folyamatosan pótoljuk őket patikáinkban, de jó, ha tudod, az egyszerű kórházi SZÁJMASZK nem nyújt igazi védelmet a fertőzésekkel szemben. Átjárja a levegő, kényelmes, ám épp csak arra jó, hogy ne egyből köhögj rá másokra, ha valamiért nem tudod zsebkendővel takarni a szád. A több ezer forintos, nanoszűrőkkel ellátott maszkban egész nap létezni viszont nem lehet, megoldás mégis van arra, hogy ne kapd el rögtön a fertőzéseket, az alapvető higiéniai szabályok betartása mellett.
Apróságnak tűnik, mégis élet és egészség múlhat rajta. Naponta többször, alaposan mossunk kezet! A meleg vízzel öblítés a baktériumok és vírusok ellen semmit sem ér, ezért legalább 1-1,5 percig szappannal mossuk át a teljes kezet csuklóig. Gondoljunk csak bele, hányan fogták meg aznap a busz kapaszkodóját, a munkahelyi kilincseket vagy a hűtő ajtaját, amit nekünk is meg kell fognunk minden nap. Gyermekeinkről se feledkezzünk meg, hiszen ők is rendszeresen közösségbe járnak. Tanítsuk meg őket helyesen kezet mosni.
A kézfertőtlenítők is hatásosak, ám túlzásba vinni ezeket sem szabad, hiszen a kéz hámrétegének apró sérülései melegágyai egy-egy fertőzésnek.
Az erős immunrendszer a legjobb pajzsunk a csatában. Ebben az időszakban emeljük a C-vitamin bevitelt és ne feledkezzünk meg a D vitaminról, ahogy a természet adta lehetőségekről sem: savanyú káposzta, gyömbér, szegfűszeg, spenót, citrom, alma, méz mind jó társaink lehetnek az immunerősítésben, ahogy a szabadban tett séták, mozgás is.
Alapvetőnek tűnik, mégis le kell írnunk, hogy sem a LEVEGŐBE, sem a TENYERÃœNKBE NEM SZABAD köhögni, tüsszenteni. A baktériumokkal és vírusokkal teli nyál- és orrváladék mikrocseppek ezrével szóródnak szét a levegőbe, amit mindenki beszív aztán körülöttünk. A tenyerünkbe köhögés, tüsszentés után pedig gondoljuk át, hány helyre ér a kezünk, hány kilincset, billentyűt, másik kezet fogunk meg és hányszor töröljük meg utána a szemünket például.
A zsebkendőbe tüsszentés mellett a KÖNYÖKHAJLAT a megoldás! Az aztán nem érintkezik senkivel és semmivel az esti fürdésig, mégis mindig 'kéznél van', ha ránk jön az inger.
Nem biztos, hogy ez az időszak a legjobb a családi tömegrendezvényekre, bár ez minden februárra igaz, nem csak most, a koronavírus-pánik idején. Igyekezzük a nagy, zárt térben rendezett rendezvényeket inkább elkerülni, ha módunk van rá. Túl nagy az ilyen helyeken a vírusok terjedésének esélye.
Vírusfertőzésekre nincs orvosság. A tüneti kezelés azonban fontos, ezért legyen az otthoni patikában láz- és fájdalomcsillapító, C-vitamin, kamillatea és náthás tünetekre, például orrdugulásra, torokfájdalomra bevált készítmény a patikából.
A vírusfertőzések legveszélyeztetettebb csoportjai: az idősek, a csecsemők és azok a betegek, akik immunrendszert gyengítő gyógyszeres kezelés alatt állnak. A fenti tanácsok és az elővigyázatosság számukra különösen fontosak, vigyázzunk egymásra.
Védekeztél, mégis elkaptál egy fertőzést? Tessék kifeküdni és a lázas állapot elmúlása után is hagyj néhány napot a regenerálódásra otthon, nyugodt körülmények között. Ezzel nem csak magadnak teszel jót, hanem annak is csökkented az esélyét, hogy továbbadd a vírust.
Szerezd be szájmaszkjainkat, fertőtlenítő termékeinket a legközelebbi Kulcs Patikában! Patikakeresőnkkel egyszerűen kiválaszthatod a legmegfelelőbb gyógyszertárat.
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090 (hétfő-péntek 8:00-17:00 óra)
E-mail: office@kulcspatikak.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak
Patikakereső
Ha patikáinkat közvetlenül szeretnéd elérni,
használd a patikakeresőt!
Ár- és készletinformáció iránt érdeklődj patikáink elérhetőségein.