Akinek aranyérgondjai vannak (becslések szerint a magyar lakosság 30%-át érinti a betegség), hozzászokhatott, hogy a nyári meleg megnehezíti az altáji hétköznapokat, ahogy a pihenési időszakot, szabadidős tevékenységeket is.
A meleg időjárás ugyanis értágulatot okoz, ami az aranyeres csomókat, érkötegeket is érinti. Ezek a csomók aranyérbetegség esetén a végbélben és környékén kialakult érzékeny, fájdalmas vénás tágulatok, amelyek a meleg miatt vérbőséghez jutnak, könnyen gyulladást, de akár vérrögképződést is okozva.
Nyáron ezért különösen figyelni kell az aranyér panaszokra, a megelőzésre, ami nem könnyű feladat a hőségben. De feladni nem szabad, sokat tudnak a betegek segíteni állapotukon maguk is a meleg évszakban. Orvosi segítséget azonban minden olyan esetben kérjenek, amikor úgy érzik, már nem tudnak már úrrá lenni a helyzeten, vagy hosszabb ideig áll fenn panasz.
6 leghasznosabb tanácsunk a nyárra az érintetteknek:
A megfelelő napi folyadékbevitel, ami a forró napokon akár 3-5 litert is jelenthet, kiemelkedően fontos az aranyérrel küzdők esetében. Nem csak a szervezet dehitratáltságának elkerülése miatt, hanem a széklet lazítása miatt is, ami rendkívül fontos a lehetséges komfortérzet elérésében.
Ha az aranyeres területet egy ideig mentesíteni tudjuk a saját súlyunktól, hatalmas megkönnyebülést jelenthet. Az aranyérpárna ebben segítség, érdemes magunkkal vinni a szabadságra is. Gyerekúszógumi nem alkalmas erre a célra, mert nem a megfelelő helyeket támasztja alá!
Fontos, hogy a végbél környékét mindig igyekezzünk a lehető legszárazabban és tisztán tartani. Igyekezzük kerülni az olyan szabadidős programokat, ahol nincs lehetőség ezt biztosítani, vagy készüljünk külön tisztálkodási felszereléssel: nedves törlőkendő, száraz, puha textilkendő, váltás alsónemű. Strandon érdemes a vizes fürdőruhát, fürdőnadrágot lecserélni szárazra, ne várjuk meg, míg rajtunk szárad meg.
A melegterhelés szárazföldön is komoly kihívás az aranyérbetegséggel küzdőknek, ezért ne tetézzék azzal, hogy meleg, 30 fok feletti vízben áztatják testüket. Érdemes elkerülni tehát a hazai, meleg termálvizeket és keresni a hűvösebb természetes vizeket. Az erek állapotának jót tesz, ha kissé összeszűkülhet.
Időnként elkerülhetetlen, ám valóban nem könnyű a hőségben való használatuk. Ugyanis, bármilyen ügyesen is helyezzük fel, kenjük be, valamennyi mindig ki- vagy elfolyik majd a meleg miatt, ami nem csak nehezen tisztítható foltot hagy a ruhán, de kényelmetlen higiéniai problémát is jelent. Ezért kúp vagy kenőcs használata esetén tegyünk a fehérneműbe vékony egészségügyi betétet a kínos foltok elkerülésére, ezenkívül legyen kéznél nedves és száraz törlőkendő (vagy használható fürdőszoba) is a felhelyezést követő 2-3 órában.
Praktikus, ha - szakorvosunkkal vagy a gyógyszerésszel egyeztetve - a nyaralásra készítünk be szájon át bevehető, aranyér panaszokra fejlesztett gyógyszert is, amely megkönnyíti a gyulladt aranyér gyógyulásának folyamatát a helyi kezelés mellett. Ezek a testrészre megfelelően ható fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt és érfalerősítő hatóanyagokat tartalmaznak. Ha csak a gyulladás okozta fájdalmakat enyhítenék, akkor a hagyományos fájdalomcsillapítók is bevethetők.
Előzzük meg a gyulladást és figyeljük a testünk reagálását a melegre, hogy jól teljenek a pihenésre szánt napjaink! Kellemes nyaralást!
Szerezd be aranyér kezelésére irányuló gyógyászati termékeinket a legközelebbi Kulcs Patikában! Patikakeresőnkkel egyszerűen kiválaszthatod a legmegfelelőbb gyógyszertárat.
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090 (hétfő-péntek 8:00-17:00 óra)
E-mail: office@kulcspatikak.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak
Patikakereső
Ha patikáinkat közvetlenül szeretnéd elérni,
használd a patikakeresőt!
Ár- és készletinformáció iránt érdeklődj patikáink elérhetőségein.