A nyári hónapokban a csapból is a megfelelő folyadékfogyasztásról szóló felhívások folynak. Teljesen jogosan persze, mert a melegben sokkal könnyebben kiszáradunk, mint ahogy azt gondolnánk.
Talán meglepő, de ilyenkor, télen is becsaphatnak minket az érzéseink az ivás fontosságával kapcsolatban. Beburkolózva, kesztyűben és sálban járunk-kelünk, eszünkben sincs a kezünkben palackkal vagy sétapohárral járkálni. A sok ruhában még ügyelünk is rá, hogy ne igyunk túl sokat, hiszen a mosdó keresése, komplikált használata ilyenkor az „élettől” is elveszi a kedvünket.
DE.
A szervezetünk továbbra is párologtat egész nap sőt, télen jobban, mint máskor: hidegben pusztán a kilélegzett levegőnk páratartalma is jóval magasabb, mint nyáron. Ezenkívül a hidegben kissé összeszűkülnek az ereink, ami hatással van a bőrünk minőségére és a szerveink, szervezetünk működésére is (ezt pl a fejfájások sűrűsödése jelezheti), amit a megfelelő mennyiségű folyadékbevitellel tudunk egyensúlyozni.
Íme egy újabb dolog, amiben tudatosabbnak kell lennünk, de ha élvezetessé tesszük az ivást, talán könnyebben gurul le az a napi 8 pohárnyi innivaló.
MIT IGYUNK?
Alapvetően csapvizet, szénsavmentes ásványvizet javaslunk, de tudjuk, télen nehezebben megy hideget inni. Milyen szerencse, hogy az emberiség sokat foglalkozott már ezzel a problémával! A tél nem véletlenül lett a teázás klasszikus időszaka. A tengernyi fajtából csak választanunk kell és váltogassuk az ízeket bátran, hogy legyen kedvünk a következő pohárral is meginni minden nap.
Ízesítéshez is a változatosság a kulcsszó. Néha mézzel, néha tejjel, néha kis cukorral-citrommal, vagy alternatív édesítővel, és időnként egy jó nagy bögre biztosan lemegy mindenmentesen is!
A gyümölcslé is jó választás lehet, de nézzük meg a dobozon a cukortartalmukat is, ugyanis meglepően sok cukrot tartalmaz a legtöbb típus és így észrevétlenül „tömjük” magunkba az édességet.
Ezenkívül jól eshet a házilag ízesített víz is! Facsarjunk bele egy citromot, narancsot, esetleg grapfruitot, remekül fog esni rá az ebéd például!
Változatosságra fel!
1967 óta tartják világszerte a Gyermekkönyvek Nemzetközi Napját Hans Christian Andersen dán meseíró születésnapján, amelynek célja, hogy a gyermekekkel megszerettessék az olvasást, a könyveket. Bár Andersen meséit inkább óvodáskorban érdemes elővenni, a kisebbek számára is nagyon nagy jelentősége van a felolvasott mese hallgatásának.
Fejleszti a gyermek szókincsét, kiejtését, kreativitását, a memóriáját és remek stresszoldó hatása is van. Ne hagyjuk ki gyermekünk életéből ezt az élményt, olvassunk minden nap mesét!
Tudta, hogy Kulcs Kártyával ajándékkönyvet is kap 5000 Ft feletti könyvvásárlás esetén a Könyvtündér webáruházában? Részletek: www.kulcspatikak.hu/kedvezmenyek
Kérjen Kulcs Kártyát patikájában!
Gondoltad volna, hogy a ma már világmozgalommá nőtt Föld Napját egy Denis Hayes nevű amerikai egyetemi hallgató indította el 1970-ben? Megalapította az Earth Day
Network-öt, amely összefogja a Föld Napja alkalmából komolyabb programokat indító szervezeteket a világon. Hayes azóta az alternatív energiaforrások ismert kutatója és szakértője lett, a mozgalom lényege pedig azóta is ugyanaz: felhívja a figyelmet a Föld pótolhatatlan természeti kincseire. A napot ma 175 országban tartják, hazánkban 1990 óta fontos napja az évnek.
1755-ben ezen a napon született James Parkinson angol gyógyszerész és sebész, geológus, paleontológus és politikai aktivista. Az 1817-es Egy tanulmány a remegő bénulásról című munkája tette őt híressé, amiben elsőként írta le a „reszkető bénulást”. A róla elnevezett kór jelenleg a második leggyakoribb degeneratív idegrendszeri betegség világszerte. A betegek agyában az idő múlásával megfogyatkozik a dopamin, a központi idegrendszer ingerületátvivő anyaga, így a kór sajátos tünetei fokozatosan alakulnak ki, köztük a jellegzetes, állandó végtagreszketés is. Ebben a betegségben szenvedett Papp László olimpiai bajnok ökölvívónk, de II. János Pál pápa, Michael J. Fox vagy Muhammad Ali is. Hazánkban az érintettek száma jelenleg kb. 20 ezer főre tehető.
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090
E-mail: office@kulcspatika.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak