Tudtad, hogy a gyógyszertárakat temérdek szabály köti abban, milyen promóciókat vagy jótékonysági programot indíthatnak? Mi azonban hiszünk abban, hogy a JÓ AKARAT mindig utat tud törni magának.
Sokat gondolkodtunk azon, hogy abból a sok szeretetből, amit vásárlóinktól kapunk egész évben országszerte, hogyan adhatnánk vissza év végén azoknak, akik többet érdemelnének belőle.
Így esett a választásunk a Baptista Szeretetszolgálat minden évben nagy sikerrel futó CIPŐSDOBOZ AKCIÓJÁRA, amelyben 180 tagpatikánk és a központi iroda dolgozóival közösen BELSŐ GYŰJTÉST szervezünk.
Munkatársaink a kampány idején, 2020. november 27. és december 20. között szépen becsomagolt, ajándékokkal megpakolt cipősdobozaikkal igyekeznek sok-sok rászoruló gyermek karácsonyát megszépíteni.
Mert akármilyen is volt az idei év, a karácsony mindenkinek jár. A gyerekeknek különösen.
Örülnénk, ha Te is csatlakoznál hozzánk! Van egy cipősdobozod?
MÁR ONLINE CIPŐSDOBOZT IS KÜLDHETSZ A LILIPUT JÁTÉKBOLTON KERESZTÜL!
Tegyünk jót együtt!
198 évvel ezelőtt ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnusz kéziratát. Az 1830-as években pályázatot hirdettek megzenésítésére azzal a céllal, hogy a magyar népnek is legyen saját himnusza a kötelező osztrák mellett. Ahogy az nyilvánvaló, Erkel Ferenc megzenésített változata nyert. Érdekesség azonban, hogy ma nem a győztes zenei művel ismerjük himnuszunkat. A pályázaton nyert himnusz verbunkos, vidámabb hangvétele a trianoni békeszerződés után tűnt el és alakult ki a ma ismert, imádsághoz hasonlító, lassú verzió, amelynek nagyzenekari átirata 1938-ban született meg. Innentől kezdve minden hivatalos és ünnepi esemény fontos része lett a Himnusz hazánkban, de csak 1989-ben döntöttek róla a parlamentben, azaz 166 évvel azután vált hivatalosan is nemzeti himnuszunkká, hogy Kölcsey Ferenc papírra vetette.
Nincs időd olvasni? Pedig valóban hatékony agyserkentő és stresszoldó tevékenység. Kutatások szerint már hat perc olvasás is képes lelassítani a szívverést, és csökkenteni az izomfeszültséget, a könyv témájától függetlenül. Ezzel gyorsabban hat a káros stresszre, mint a teázás vagy a zenehallgatás például. Agyserkentő hatása az olvasási élményen alapszik. Ismerős az, amikor a fahéj szót olvasva szinte érezzük az illatát? Akkor épp a szaglásért felelős agyi terület aktiválódik. Ennek megfelelően kiválóan edzésben tartja az agyat, és óv a memóriavesztéstől.
Tudtad, hogy a Kulcs Patikák törzsvásárlói ajándékkönyvet kapnak a Könyvtündértől? Kérd kuponkódodat a patikákban!
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090
E-mail: office@kulcspatika.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak