Magyarországon tÃzbÅ‘l kilenc (89%) nÅ‘i vezetÅ‘ szerint a sportolás hozzájárul ahhoz, hogy sikeres vezetÅ‘vé váljon – mutat rá a Testnevelési Egyetem, az EgyenlÃtÅ‘ AlapÃtvány és az EY 232 magyar döntéshozó hölgy körében készült hazai friss kutatása, amelynek hivatalos beszámolójából közlünk alább érdekes és inspiráló részeket.
A megkérdezettek szerint a sportolás, sport élettani hatásai számos olyan személyiségvonást és tulajdonságot alakÃt ki a nÅ‘kben, amely munkavállalóként és vezetÅ‘ként is fontos. A válaszadók közel kétharmada emellett úgy véli, hogy a versenysportos múlt elÅ‘nyt jelenthet egy új állásra való jelentkezéskor. EzenkÃvül a megkérdezettek több, mint fele nyilatkozott úgy, hogy más sikeres vezetÅ‘ inspirálta abban, hogy Å‘ maga is vezetÅ‘vé váljon.
A kutatásban résztvevő döntéshozók 84 százaléka sportolt fiatal korában, és szinte mindannyiuk (91%) életének része ma is a rendszeres testmozgás.
Minden második nÅ‘i vezetÅ‘ legalább heti három alkalommal, vagy gyakrabban mozog, körükben a futás és a jóga bizonyul a legnépszerűbbnek. A fizikai aktivitás pozitÃv hozadékai között az egészségmegÅ‘rzést, valamint annak stresszoldó hatását tekintik a legfontosabbnak a válaszadók.
„Legyen szó akár nÅ‘krÅ‘l, akár férfiakról, a jólét alapvetÅ‘ feltétele a rendszeres testmozgás. Ma, amikor sokan egész nap ülÅ‘ testhelyzetben dolgoznak, ez leginkább a sportoláson keresztül valósÃtható meg†– emelte ki dr. Gál Andrea, a Testnevelési Egyetem docense. „A kutatás is bizonyÃtja, hogy a sportolást nem tehetik zárójelbe a munkahelyi kötelességek, sÅ‘t, az számos, a fizikumra és a személyiségre gyakorolt pozitÃv hatása révén még a sikeres munkakarrierben is kulcsszerepet játszik†– tette hozzá.
A kitöltÅ‘k 35%ának a cége segÃti anyagilag, hogy a dolgozóknak legyen lehetÅ‘sége rendszeresen mozogni. Személyes vagy online sporteseményeket is csak a cégek harminckét százaléka szervez az alkalmazottak számára.
„A vezetők és a munkatársak jóléte egyértelműen hozzájárul a szervezet sikereihez, ebben pedig a sportnak is kulcsszerepe van†– hangsúlyozta Farkas Margit az EY Személyügyi Tanácsadás Üzletág partnere.
A tanulmány rávilágÃt arra, hogy a testmozgás egy nÅ‘ karrierjének teljes szakaszában kedvezÅ‘ hatással lehet az elÅ‘menetelére. Arra a kérdésre, hogy mivel inspirálhat egy élsportoló másokat a munkájában, válaszként a kitartást, a kemény munkát, az elszántságot, valamint a célra való fókuszáltságot emlÃtették a leggyakrabban. A példakép és motiváló hatás több helyen is igazolást nyert, például a válaszadók 80 százaléka tartaná hatékonynak eredményes nÅ‘i sportolók elÅ‘adóként vagy oktatóként történÅ‘ bevonását nÅ‘i vezetÅ‘képzéseken.
Az EY, a Testnevelési Egyetem és az EgyenlÃtÅ‘ AlapÃtvány 2020 telén végzett közös online kutatásában 232 nÅ‘i döntéshozót kérdeztek meg. A válaszadók 56 százaléka több mint 10 éve dolgozik vezetÅ‘i pozÃcióban, több mint 20 különbözÅ‘ szektort lefedve, 78% -a 40-59 közötti korosztályt képviselve.
(Forrás: ey.com )
Gondoltad volna, hogy Kulcs Kártyáddal könnyen tehetsz az egészségedért? A Kulcs Patikák HOME FITNESS oldalán ingyenes, szakszerű edzés sorozat várja az érdeklődőket. Lépj be és kövesd Gyócsi Dóri gerinctréner és jógaoktató, valamint Nagy Amarilla gyógytornász szakszerű edzéseit, például a szenior tornasorozatot vagy a sokat ülők számára készített preventív formatornát. Kattints ide, lépj be Kulcs Kártya számoddal és kezdődhet a torna!
A ritka betegségek olyan betegségek, amelyek az átlagos népességhez viszonyítva kevés embert érintenek. Európában például egy betegség akkor tekinthető ritkának, ha több mint 2000 emberből mindössze egyet érint.
Ritka betegségek ezrei léteznek. Míg közel minden genetikai eredetű betegség ritka betegség, nem minden ritka betegség genetikai eredetű. Léteznek igen ritka fertőző betegségek is, valamint autoimmun betegségek is ritka rákmegbetegedések.
Napjainkig számos ritka betegség oka tisztázatlan, ezért az általánosan előforduló betegségekre berendezkedett egészségügyi ellátó rendszerekben nincs könnyű helyzete egy ritka betegséggel küzdőnek.
Erre hívja fel a figyelmet a február 28-i világnap.
Központi elérhetőségek
Ár- És kÉszletinformÁció irÁnt
ÉrdeklŐdj a legkÖzelebbi
Kulcs PatikÁban!
Cím: 1117 Budapest
Hunyadi János út 16.
Telefon: +36 1 444 9090 (hétfő-péntek 8:00-17:00 óra)
E-mail: office@kulcspatika.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak