A nyári táborokban, kirándulásokban való részvétel igazán izgalmas és felejthetetlen élmény a gyerekek számára, azonban fontos gondoskodni az egészségükről is, és felkészülni a váratlan helyzetekre. Most adunk pár tippet, hogy milyen egészségügyi csomaggal érdemes kirándulásra indítani a gyermeked, hogy a szórakozás végig felhőtlen maradjon.
Elsősegélykészlet:
Az elsősegélykészlet alapvető kelléke minden táborozónak. Mi az, ami mindenképp legyen benne?
Napvédő krém
Még indulás előtt, közösen végezzétek el a fényvédő felvitelének rutinját (általában 2 óránként érdemes megismételni a felvitelt), hogy gyermeked nélküled se feledkezzen meg ennek fontosságáról, különösen a hosszabb kültéri tevékenységek előtt. Praktikusság szempontjából válassz spray formátumot, mivel nem hagy nyomot, és még egyszerűbb az alkalmazása.
Szúnyog-és kullancsriasztó
Esős időben, vízközelben, estefelé a szúnyogok miatt, minden más szabadtéri tevékenységnél elengedhetetlen a kullancsok miatt. A szabadtéri tevékenységek előtt fújja be magát riasztó spray-vell azokon a területeken, ahol a bőre szabadon van, illetve akár a ruhát kívülről.
Kullancscsípés esetén azonnal jelezzen a táborvezetőnek vagy a tábor orvosának!
Ha belefúrta magát a kullancs a bőrbe, és eltávolították, fertőtleníteni kell a csípés helyét, majd néhány hétig figyelemmel kell tartani az érintett területet, ugyanis, ha idővel kokárda alakzatú foltok jelentkeznek az a Lyme-kór előjele is lehet – ilyenkor feltétlen orvoshoz kell fordulni.
Szúnyogcsípést kalaminos (cink-oxid tartalmú) krémmel érdemes kezelni, amely enyhíti a viszketést. A hidrokortizolos krém, illetve az antihisztamin-tartalmú tabletták is jól jönnek ilyenkor, mert a viszketés mellett az egyéb bőrtünetek elmulasztásában is segítenek. Enyhíthetjük a kellemetlen érzéseket hűtéssel is.
Darázscsípés esetén érdemes allergia tablettát bevenni, külsőleg enyhíteni a csípés helyét hűtéssel, nyugtató készítményekkel, fájdalom vagy gyulladáscsökkentőkkel. A házi praktikák most kerülendők (pl. tejföl, paradicsom), ugyanis ez inkább ártalmas lehet, mert nagy az elfertőződés kockázata.
Figyelni kell a lehetséges allergiás reakciókat és jelezni a darázscsípés tényét a táborvezetőnek vagy -orvosnak.
Hasfogó
Klasszikus tábori élmények közé tartozik a gyomorontás, a hasmenés, pedig nem kellene! Csomagolj neki hasfogó gyógyszert, de előtte egyeztess róla gyógyszerészeinkkel, mert nagyon nem mindegy, milyen típusú készítményt veszel egy gyermeknek.
Allergia elleni/állandóan szedett gyógyszerek:
Ha gyermekednek ismert allergiája, betegsége van, győződj meg róla, hogy biztosan el legyenek csomagolva a megfelelő gyógyszerek, és tájékoztasd a tábor vezetőit az esetleges allergiákról, érzékenységekről.
Milyen esetben érdemes felnőtt vagy orvos segítségét kérni a táborban?
Minden olyan esetben érdemes felnőtthez fordulni gyermekednek, ha nagyobb sérülést észlel magán, vérzik, nagy fájdalma van vagy furcsa, szokatlan tüneteket tapasztal magán (pl. kiütések), esetleg ha a szemébe ment valami, vagy fájna a füle.
KÉSZÜLJ A KULCS PATIKÁKKAL A NYÁRRA
Az országban 210 helyen várnak Kulcs Patikák, ahol szeretettel, szakértelemmel és jó árakkal segítünk felkészülni a nyaralásra! Keresd meg a hozzád legközelebbit itt: PATIKAKERESŐ!
Központi elérhetőségek
Cím: 1117 Budapest, Alíz utca 3. 1. emelet
Telefon: +36 1 444 9090 (hétfő-péntek 8:00-17:00 óra)
E-mail: office@kulcspatikak.hu
Facebook: facebook.com/kulcspatikak
Patikakereső
Ha patikáinkat közvetlenül szeretnéd elérni,
használd a patikakeresőt!
Ár- és készletinformáció iránt érdeklődj patikáink elérhetőségein.